W dniach od 23 do 26 maja grupa uczniów z naszej szkoły oraz z Pawłowic i Belęcina była w ramach rewizyty w Holandii. W tym roku przypadała 21 rocznica współpracy naszej gminy z holenderską gminą Gaasterlan-Sloten. Wyjechaliśmy o 5 rano w środę, a na miejscu byliśmy o 19. Holendrzy zapewnili nam wspaniałe atrakcje. W czwartek byliśmy w parku rekreacyjnym Walibi World, gdzie roiło się od rollercoasterów i mogliśmy bez umiaru korzystać ze wszystkich atrakcji. W piątek wraz z holenderskimi uczniami pracowaliśmy szkole nad stworzeniem konstrukcji, dzięki której nie zbiłoby się jajko zrzucone z wieży. Najbardziej pomysłowe konstrukcje zostały nagrodzone. Wygrał Marcin Krysztofiak i Marta Wróblewska ze swoimi holenderskimi kolegami. Mieliśmy także krótką wycieczkę rowerową i wyjazd do Heerenveen, gdzie zwiedziliśmy stadion piłkarski Abe Lenstra i byliśmy na małych zakupach. Wieczorem odbyła się dyskoteka, podczas której tradycyjnie szkoły podarowały sobie upominki. Wspaniała pogoda pozwoliła nam zrealizować założone zadania. Humory dopisywały i pełni wrażeń wyjechaliśmy do Polski w sobotę o 8 rano. Wróciliśmy o 21.
>