W piątek 3 czerwca 2016 roku nasze Przedszkole i Szkoła obchodziło Jubileusz swego istnienia. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o godz. 10:00 w kościele w Garzynie. Następnie wszyscy zaproszeni goście udali się do Gminnego Centrum Kultury w Garzynie. Przybyło wielu zacnych gości m.in:
- ks. proboszcz Stanisław Pietraszek,
- ks. Grzegorz Kurzaj,
-Starosta Powiatu Leszczyńskiego Pan Jarosław Wawrzyniak,
-przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Pan Jan Szkudlarczyk,
- Wójt Gminy Krzemieniewo pan Andrzej Pietrula,
-Starsza Wizytator Delegatury Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Lesznie pani Agnieszka Rzepka,
-Zastępca Wójta Pan Radosław Sobecki,
-Sekretarz Gminy Krzemieniewo Pani Longina Szulc,
-inspektor oświaty Pan Zenon Rosik,
-byli dyrektorzy naszego Zespołu Szkół,
-dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych,
-sołtys wsi Garzyn, Górzno i Zbytki,
-pracownicy, którzy przez lata pracowali na wizerunek Zespołu Szkół oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Pani Dyrektor Irena Grobelna przywitała gości, przedstawiła historię Przedszkola i Szkoły, podziękowała wszystkim za współpracę, pomoc i wsparcie. W swoim przemówieniu wspomniała: "Wszystko wokół się zmienia, tylko jednego czas nie zmienił- magii tego miejsca, bogatych tradycji i niepowtarzalnego klimatu, łączącego pokolenia,- bo gdzieś obok przechodziły dziejowe burze, świat się zmieniał a nasza szkoła stawiała czoła przeciwnościom losu" .
Jubileusz miał bardzo uroczysty charakter.
Dziękujemy przybyłym Gościom za życzenia, gratulacje i obecność w tak ważnym dla Nas dniu, który na długo pozostanie w naszej pamięci.