Lipiec i sierpień to ulubione i długo wyczekiwane przez uczniów miesiące głównie z powodu wakacji. Nauczyciele ze szkoły w Pawłowicach, jak co roku, postarali się zagospodarować kilka dni wypoczynku uczniów na wycieczki wakacyjne tak aby dzieci spędziły ten czas w sposób przyjemny i bezpieczny. Pierwsze wyjazdy miały miejsce w dniach 05, 06, i 07 lipca a ich program skierowany był głównie do młodszych dzieci.
We wtorek 05 lipca odbył się wyjazd do Kościana, gdzie wspinaliśmy się na wieżę ciśnień i uczestniczyliśmy w wykładzie w obserwatorium astronomicznym. Następnie udaliśmy się do 19. Samodzielnego Oddziału Geograficznego w Lesznie. Tam mieliśmy okazję zapoznać się z historią i specyfiką jednostki a także wybranym sprzętem wojskowym. Można było również przymierzyć hełm, maskę przeciwgazową i dźwignąć żołnierski plecak. Dzień zakończyliśmy seansem filmowym w kinie Cinema3D w Lesznie.
Środa 07 lipca to dwugodzinne harce na basenie w Gostyniu, zwiedzanie klasztoru na Świętej Górze oraz gry i zabawy sportowe na świeżym powietrzu.
Czwartkowe przedpołudnie spędziliśmy w sali zabaw „Zaczarowany Świat” w Lesznie. Potem odwiedziliśmy mieszkańców leszczyńskiego zoo w Parku Tysiąclecia, którzy zostali sportretowani przez uczniów podczas konkursu plastycznego. Dzień zakończyliśmy degustacją pizzy w jednej z leszczyńskich pizzerii.
Niestety, wszystko co dobre, szybko mija i czwartek był ostatnim dniem tegorocznych wyjazdów. Następne wycieczki już za rok. A więc do zobaczenia
Renata Ślusarz