Wiosną bieżącego roku został zorganizowany Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci i Młodzieży „Jubileusz Chrztu Polski 966-2016r. Bądźcie wierni łasce chrztu świętego”.
Celem konkursu było przypomnienie dzieciom i młodzieży o ważnej 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz ponad tysiącletniej, narodowej historii i chrześcijańskiej tradycji naszego kraju. Udział w konkursie był też doskonałą okazją do kształcenia wartości moralnych i obywatelskich, jako ważnego czynnika wychowawczego integrującego współczesne młode pokolenie Polaków.
W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół w Pawłowicach pod opieką p. Kingi Urbańczak. Wśród tysiąca nadesłanych prac z całej Polski, uznanie członków jury zdobyła praca Teresy Kozłowskiej z klasy III szkoły podstawowej, która otrzymała wyróżnienie.
Uroczystość podsumowania konkursu, wręczenia nagród i otwarcie wystawy prac laureatów, odbyła się w gmachu Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu, w środę 14 września 2016r. o godz. 12.00. Na uroczystą galę ogłoszenia wyników i wręczenia zagród przybyli zwycięzcy konkursu z całego kraju wspólnie z opiekunami. Wspaniałe nagrody wręczał zwycięzcom, między innymi arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki.

Kinga Urbańczak