.

W piątek 14. października jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczysta akademia została przygotowana przez panią Justynę Muszyńską oraz uczniów klasy IIA gimnazjum. Uroczystość zgromadziła nie tylko stałych bywalców szkoły, ale zaproszonych gości, wśród których był także pan dyrektor Leonard Kaczmarek i byłych pracowników, będących na emeryturach zarówno od niedawna, jak i już od wielu lat. Dzień ten jest dla nauczycieli także okazją, aby się spotkać i powspominać dawne czasy.
Akademia rozpoczęła się wystąpienia pani dyrektor Elżbiety Juskowiak. Następnie głos zabrał pan wójt Andrzej Pietrula, który wręczył nagrodę Wójta Gminy Krzemieniewo. W tym roku została ona przyznana panu Robertowi Jankowiakowi. Kolejne nagrody z rąk pani dyrektor otrzymała pani Anna Brodziak, pani Anna Baryga, pani Ewelina Buczek, pani Marlena Gabler, pani Anna Ptaszyńska, pani Sylwia Stawińska, pan Mariusz Pudliszewski, pani Agata Kasztelan i pani Gabriela Ignaszewska. Wielu pracowników obchodziło w tym roku jubileusz pracy zawodowej. Do grona tego należą pani Grażyna Pacholczyk, pani Elżbieta Kownacka, pan Jerzy Kownacki, pan Robert Jankowiak i pani Agata Kasztelan.
Przedstawienie zaprezentowane przez gimnazjalistów zawierało sporą dawkę humoru, co podobało się nie tylko najmłodszym uczniom, a dowodem tego był śmiech i oklaski na zakończenie.