Niedawno Szkoła otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Departamentu Edukacji i Nauki pokonkursową publikację (dotyczącą konkursu Wielkopolska Szkoła Roku 2017).

Autorką jej wstępu jest p. Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, która podkreśliła, że: „Liczba i jakość wniosków, które zostały złożone w obu konkursach świadczą o tym, że wielkopolską oświatę charakteryzują najwyższe standardy i najlepsze wzorce w zakresie edukacji. Pokazały one, że pedagodzy z wielką troską podchodzą do swoich uczniów, z pasją, zaangażowaniem i oddaniem realizują cele i wyznaczone zadania.”

Dlatego jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy taką nagrodę i znaleźliśmy się w gronie 21 wyróżnionych. W publikacji jest strona poświęcona naszej – Publicznej Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach (jeszcze pod nazwą Zespół Szkół w Pawłowicach, gdyż wniosek złożony został w ubiegłym roku szkolnym). Obok znanych nam zdjęć ukazujących budynki szkolne uwzględniono ogólną charakterystykę, która stanowi wizytówkę naszej podstawówki.