Zakończył się projekt matematyczny „Trójwymiarowy Świat Matematyki – zostanę projektantem”, który był realizowany w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Belęcinie. Przypomnijmy, że projekt był realizowany przez trzy miesiące przez wszystkich uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej i ich rodziców.
W listopadzie na szkolnym korytarzu można było podziwiać projekty domów wykonanych z różnych brył. Na ścianie przyklejone zostały wydrukowane plany pokoju, które uczniowie tworzyli w programie Kazaplan.com. Wszystkie prace i projekty były bardzo ciekawe, kolorowe i pomysłowe.
W listopadowe popołudnie odbyły się wspólne zajęcia uczniów i ich rodziców, na których wszyscy uczestnicy tworzyli własnoręcznie kartkę bożonarodzeniową. Podczas prac korzystano z maszyny do Scrapbookingu, którą zakupiono w ramach projektu. Uczestnicy poznali technikę Quilling, dzięki której z pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zgniecenie powstawały ciekawe figury. Piękne kartki wykonane wspólnie przez uczniów i rodziców można było oglądać na wystawie na szkolnym korytarzu.
13 grudnia 2018 roku nastąpiło podsumowanie projektu. W sali gimnastycznej zgromadzili się uczestnicy projektu. Uczniowie wzięli udział w quizie matematycznym \"Mistrz geometrii\". Można było pochwalić się swoimi wiadomościami dotyczącymi brył przestrzennych. Widownia w składzie pozostałych uczniów i rodziców mogła dopingować swoich ulubieńców. Na koniec panie Iwona Kubasik i Pani Grażyna Kubiak podziękowały wszystkim za udział w projekcie a wszystkim 39 uczniom wręczono drobne nagrody, które zakupiono z funduszy pozyskanych na realizację projektu. Życzymy więcej takich pomysłów.

„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”Galeria zdjęć: