APEL  PODSUMOWUJĄCY  ROK  SZKOLNY  2018/2019

            Tradycyjnie dzień przed zakończeniem nauki w Publicznej Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach  odbył się apel podsumowujący pracę w roku szkolnym 2018/2019. Nagrodom, pochwałom, podziękowaniom nie było końca.

Wicedyrektor szkoły Maria Wawrzyniak poinformowała uczniów o ich wynikach. Najwyższą średnią w szkole wypracowała klasa IV a.

Podczas apelu nastąpiło przekazanie sztandaru nowemu pocztowi sztandarowemu.  Nauczyciele wręczyli nagrody i dyplomy w konkursach przedmiotowych oraz w szkolnym konkursie „Mam Talent”.  Pani Ewa Dąbrowska wręczyła nagrody najlepszym czytelnikom. Nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli nagrody zasłużonym sportowcom. Nagrodzone zostały również klasy, które zebrały najwięcej baterii. Docenieni zostali także uczniowie, którzy oszczędzali kieszonkowe w ramach SKO. Ilość dyplomów i nagród do rozdania była imponująca.

            Gratulujemy wszystkim i życzymy sukcesów w kolejnym roku szkolnym !

            Po apelu uczniowie spotkali się w klasach ze swymi wychowawcami i rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji.

 

            Następnie odbył się Festiwal Kultury,Nauki i Sportu. Przez dwie godziny poszczególne klasy rywalizowały w różnego rodzaju konkurencjach – klasy I-III na  sali sportowej, natomiast klasy IV – VII na boisku szkolnym.

W grupie klas IV- VII  drużyny miały do wykonania między innymi: rzuty woreczkiem do celu w autogoglach, rzuty lotkami, przeciąganie przedmiotu na uwięzi, żonglerkę piłki nogą oraz musiały odpowiedzieć na kilka pytań w zgaduj-zgaduli.

            Aby uatrakcyjnić rywalizację, wszystkie konkurencje były punktowane.

I tak w grupie klas IV - V drużyny zdobyły następujące punkty:

 

Klasa IV b   -   187 pkt.

Klasa V b   -   163 pkt.

Klasa IV a   -   158 pkt.

Klasa V a    -   155 pkt.

 

Grupa klas VI – VII:

Klasa VII   -   415 pkt.

Klasa VI b  -   281 pkt.

Klasa VI  a -   254 pkt.

 

            Odbył się również szkolny konkurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie z oddziałów IV - VII wyłonieni w drodze eliminacji klasowych zmierzyli się ze sobą w finale szkolnym. Finał podzielony został na dwa etapy – etap teoretyczny, etap praktyczny. Finaliści wykazali szeroką wiedzą na temat urazów kostnych, zasłabnięć, omdleń, krwotoków, resuscytacji krążeniowo – oddechowej, urazów spowodowanych porażeniem prądem elektrycznym, oparzeniami.  Każdy z finalistów musiał również zademonstrować swoje umiejętności praktyczne, które polegały na unieruchomieniu złamanej kończyny, prawidłowym wykonaniem przywracania akcji serca jak i również wentylacji zastępczej.

Po ponad dwu godzinnej potyczce, po której niezbędna była dogrywka finał zakończył się wynikiem :

I miejsce – Marta Ostropolska

II miejsce – Maksymilian Nowak

III miejsce – Maja Janowicz

 

Wszystkim gratulujemy i życzymy udanych, wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

 

Karolina Majchrzak

Zbigniew Tomiński

Michał Rosik