Wszystko co miłe, szybko się kończy… Wszystkie wycieczki niestety już za nami.

Pierwszego dnia nasi najmłodsi uczniowie byli w sali zabaw „ Pozytywka”  w Śremie.

Co tam się działo? Szaleństw nie było końca. Dzieci kąpały się w morzu piłeczek i dzielnie pokonywały tor przeszkód. Po dwóch godzinach wspólnych zabaw wszyscy zmęczeni udali się nad Jezioro Grzymisławskie, żeby ochłodzić się lodami. Zadowoleni wsiedli do gorącego autobusu i odjechali do domu.

Drugiego dnia odwiedzili gostyńskie kino i  obejrzeli komedię animowaną pt.”Paskudy”, po czym w doskonałych humorach udali się Cichowa, aby zwiedzić skansen filmowy „Soplicowo”. Dzięki uprzejmości pani przewodnik dowiedzieli się dużo ciekawych rzeczy o tym wyjątkowym miejscu. Każdy z uczniów miał również możliwość nakarmić chlebem owce i kozę, która jak się okazało, pokazała kto tu rządzi ;) Potem były lody i spacerek na plażę. Pogoda w tym dniu szczególnie sprzyjała i każdy dla ochłody mógł wejść do wody, oczywiście tylko do kostek.

Trzeciego dnia uczniowie pojechali do Kleszczewa, do Lawendowej Manufaktury. Tam czekała na nich przemiła pani, która ciekawie opowiadała o lawendzie. Uczniowie brali udział w warsztatach - każdy wykonał serduszko metodą decoupage. Kto chciał, mógł się również posilić kiełbaską oraz pobawić się w ogrodzie.

W tym dniu rozpoczął się również II turnus wakacyjny. Starsi uczniowie udali się na basen do Gostynia. Kiedy na dworze temperatura osiągała prawie 40 stopni, nasi wycieczkowicze doskonale bawili się w wodzie. Po dwóch godzinach szaleństw ruszyli do Cichowa, gdzie po dłuższym spacerze zjedli lody i odpoczęli na plaży.

Następnego dnia pojechali do Boszkowa, by wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Dzieci poznały  tajniki produkcji pizzy; od mieszania ciasta poprzez formowanie i dobieranie składników. Na moment zamieniły się w kucharzy- każdy otrzymał fartuch, czepek, wałek i wyrabiał ciasto.

Uczestnicy zajęć dowiedzieli się również, jak powstają lody, następnie własnoręcznie dekorowali swoje desery lodowe owocami i innymi dodatkami. Wszyscy z radością kosztowali swoich przysmaków.

Trzeciego dnia starsi uczniowie odwiedzili kręgielnię w Lesznie. Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem uczniowie zdobywali coraz więcej punktów. Wśród graczy wyłonili się liderzy tej dyscypliny. Zabawa okazała się niezwykle wciągająca, a rywalizacja o punkty dostarczyła uczniom silnych, sportowych emocji. Dwie godziny gry minęły bardzo szybko, więc nadszedł czas, by udać się do Parku Linowego „Tarzan”. Tam czekały na dzieci atrakcje umieszczone na wysokościach: kładki, belki, pętle, siatki i różnego rodzaju zjazdy Po odbyciu odpowiedniego szkolenia uczniowie mogli spróbować swych sił na dwóch trasach.  Niektórzy nauczyli się technik utrzymania równowagi oraz przełamali barierę lęku wysokości oraz strachu.

Po powrocie do Pawłowic wszyscy życzyli sobie udanych wakacji!!!

Jak podkreślają wszyscy uczestnicy wycieczek i ich rodzice – taka forma wakacyjnego wypoczynku jest bardzo oczekiwana,  doskonała  dla właściwego rozwoju i bezpieczeństwa dzieci.

Dziękujemy Urzędowi Gminy w Krzemieniewie za możliwość skorzystania z wszystkich atrakcji.

 

                                                                                                   Anna Andrzejewska

                                                                                                   Joanna Pietrzykowska

 

 

 

 

 

 

 Załączniki: